Aktuální akce školy

Svačina roku s Rio Mare

 

5. ročník celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare proběhl v Praze dne 7.12. 2017. Do finále mezi 15 nejlepších postoupil žák naší školy Matěj Votava. Celostátní soutěž Svačina roku s Rio Mare je určena pro studenty středních odborných škol se zaměřením na gastronomii a stravovací služby. Úkolem budoucích kuchařek a kuchařů bylo vytvořit originální svačinu za použití tuňáka Rio Mare nebo krémů Rio Mare Paté. Svačina musí být chutná a využitelná jako zdravá školní svačina pro děti, žáky a studenty.

Odborným garantem a předsedou soutěže byl Mistr kuchař Vladimír Picka, členem odborné poroty byl šéfkuchař restaurace Aureole Jiří Král a nově i gastronomický specialista a poradce Petr Stupka. Druhou porotu tvořili zástupci pořadatele. Finálovým kolem soutěžící provedla opět herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová, v gastronomickém studiu Chefparade+ v Praze. Fotogalerie.


Projektový den

 

Dne 14. 12. 2017 proběhl na naší škole Projektový den pro žáky devátých ročníků základních škol. Žáci naší školy předváděli činnosti, které jsou náplní jejich vzdělávání v odborném výcviku. Ukázky flambování, skládání ubrousků, míchání koktejlů. Ve cvičné kuchyni plněná tortilla a malá pizza. V průběhu akce si žáci základních škol sami vyzkoušeli připravit různé výrobky a koktejly s radami od našich žáků a UOV a ihned ochutnali výsledky své práce. Byli seznámeni s jednotlivými obory H, L. Domů si „odnesli“ nevšední zážitek a zároveň informace pro volbu svého dalšího vzdělávání. Fotogalerie.


Burza Středních škol

 

Dne 21. 11. 2017 proběhla v krajské knihovně Burza Středních škol pro žáky devátých ročníků ZŠ. Této akce se zúčastnila i naše škola a mimo samotné prezentace školy předvedli naši žáci také flairové vystoupení, které můžete shlédnout zde

Všem zúčastněným studentům, učitelům a mistrům odborného výcviku děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie.


Dny otevřených dveří

 

Termíny dnů otevřených dveří školy ve školním roce 2017/2018:

24. 11. 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

25. 11. 2017 od 9:00 do 13:00 hodin

18. 1. 2018 od 9:00 do 17:00 hodin

Budoucím žákům budou představeny jednotlivé obory, vybavení školy i akce, jichž se škola každoročně účastní nebo je pořádá.

Mimo prohlídku školy mohou zájemci o studium shlédnout ukázky prací našich žáků, kterými se prezentují u závěrečných nebo maturitních zkoušek. 

Vpravo je ke shlédnutí prezentace školy promítaná u příležitosti Dnů otevřených dveří našim budoucím žákům.


Běh Mírová míle 2017 Vizovice

 

Dne 14. 11. 2017 se naši žáci zúčastnili štafetového běhu ve Vizovicích. Tradiční středoškolské soutěže se zúčastnilo družstvo dívek i chlapců. V nabité konkurenci obsadili obě naše družstva ve složení Nikola Halová, Veronika Holíková, Adéla Němčíková, Magdaléna Bednaříková, Lucie Koláříková, Patrik chudárek, Jan Kolář, Dominik Jurza, Červenka Marián a Pavel Staňo shodně čtvrté místo.

Všem zúčastněným studentům patří poděkování za ochotu a vzornou reprezentaci školy. Fotogalerie.


Svačina roku s Rio Mare

 

Střední škola gastronomie a obchodu Zlín se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Soutěžící se utkají o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové výrobky Rio Mare. Novinkou letošního ročníku je hlasování veřejnosti. Odbornou porotu složenou z Mistra kuchaře Vladimíra Picka a šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále doplní gastronomický specialista Petr Stupka. Velkým pražským finále soutěžící  provede Markéta Hrubešová.

Tisková zpráva zde.


Motivační seminář Barmanů Zlín

 

23. října proběhl na naší škole Motivační seminář Barmanů Zlín.

Jako každý rok, tak i letos proběhl na naší škole seminář Barmanů Zlín, který má našim studentů přiblížit jejich uplatnění v nadcházejícím životě a motivovat ve studiu. Jde o pohled mladých a úspěšných lidí, kteří studovali tento obor tak jako naši žáci. Studenti tak mají možnost vyslechnout reálné možnosti jejich uplatnění.

Fotogalerie.

 


Den s Podravkou

 

Dne 6. 10. 2017se naši žáci oboru Stravovací a ubytovací služby zúčastnili celodenního vaření ve školní kuchyni, ZŠ Želechovice nad Dřevnicí, spolu s kuchařem společnosti Podravka. Vyzkoušeli si připravit jídla z méně známých surovin, včetně dezertu.

Připravovaná jídla: mrkvový krém s koriandrem, špagety s ragú z červené čočky, halušky se špenátem a kousky kuřecího masa, dezert - čokoládová quinoa s šlehaným tvarohem a višňovou marmeládou.


Adaptační kurz

 

Ve dnech 21. a 22. 9. 2017 se naši žáci prvních ročníků oborů Kuchař – číšník a Gastronomie zúčastnili Adaptačního pobytu v areálu rekreačního střediska Dopravák v Buchlovicích. Pod vedením zkušených instruktorů ze společnosti JANTA s.r.o. absolvovali dva dny plné zábavných her a aktivit spojených s pohybem a pobytem v přírodě. Cílem tohoto pobytu bylo pomoci žákům přizpůsobit se novému prostředí a umožnit jim bezproblémový vstup do studia na střední škole. Žáci měli příležitost se navzájem seznámit, blíže poznat a stmelit třídní kolektiv. A podle jejich velmi kladných ohlasů věříme, že se to skutečně podařilo. Fotogalerie.


Den Zlínského kraje

 

Dne 23. září 2017 proběhl ve Zlíně 8. ročník Dne Zlínského kraje, kde byly prezentovány tradice a rozmanitost kraje:

- řemesla, potraviny a zemědělství.

Motto: „Ochutnej kraj všemi smysly".

Naše škola se prezentovala několika druhy regionálních výrobků, které připravili žáci spolu s UOV. V průběhu akce žáci připravovali pro návštěvníky další ochutnávky. Poděkování patří všem zúčastněným. Fotogalerie.


Zahájení školního roku 2017/2018

 

! ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU !

 

 


Závěrečné zkoušky 2017

 

V měsíci červnu skládali naši žáci Závěrečné zkoušky. Hned na dětský den konali písemnou část, následovala praktická část a po týdnu volna pak závěrečná, ústní zkouška. Vše bylo završeno slavnostním předáním Vysvědčení o závěrečné zkoušce a Výučního listu. Někteří žáci budou v příštím roce pokračovat v nástavbovém studiu na naší škole a budou tak usilovat o získání maturitního vysvědčení.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v nástavbovém studiu a osobním životě. Fotogalerie H obory. Fotogalerie E obory.


Souvislá praxe v Luhačovicích

 

V letošním školním roce studenti třídy 3.G vykonávali povinnou souvislou praxi v prestižních hotelích lázeňského města Luhačovice. Při provedené namátkové kontrole byla činnost studentů v hotelích kladně hodnocena vedoucími pracovníky jednotlivých provozoven. Zejména přístup k plnění pracovních povinností a osobní iniciativa studentů.

Děkujeme studentům za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie.


 Maturita 2017

 

Již od dubna probíhaly na naší škole Maturitní zkoušky žáků čtyřletého oboru i nástavbového studia. Studenti skládali maturitu v několika částech. Jako první byla nařadě slohová práce z Českého jazyka, následovala praktická část maturit a dále pak didaktické testy společné pro všecny letošní maturanty. Celá zkouška byla ukončena ústní částí.

Blahopřejeme úspěšným maturantům a přejeme hodně úspěchů v dalším životě.

Fotogalerie z maturit.


Odborná gastronomická soutěž

 

S blížícím se dnem dětí se soutěže zúčastnily 4 třídy po 3 zástupcích. Pouze K/Č3. se rozdělila na dva týmy podle odborného zaměření.

Akce probíhala v soutěžním duchu, při kterém si účastníci mohli prověřit své dovednosti, znalosti, ale i smysly, které jsou pro tento obor tolik důležité. 5. místo obsadila třída K/Č3. Těsně pod stupni vítězů skončila třída GN1. Bronzové umístění získali KČ1., stříbro po bonusovém úkolu vybojovali K/Č3.. Pomyslný titul získali zástupci třídy K/Č/KČ2. Více... Fotogalerie zde.


 Flairový kurz

 

Ve dnech 15.5. - 17.5.2017 proběhl na naší škole Flairový kurz pod vedením neuvěřitelných lektorů ze skupiny Barmani Zlín. V přiloženém videu je vidět co všechno zvládnou studenti za tři dny kurzu.

 

 


 

Přehlídka kuchařského umu

 

Dne 16. května 2017 naše žákyně oboru Stravovací a ubytovací služby Burešová Karolína a Hanzlíková Kateřina úspěšně reprezentovaly naši školu na Přehlídce kuchařského umu“ v Mikulově. Připravovaly menu pro 8 osob o třech chodech, na téma „Bezmasé pokrmy“. Své výsledky představily na závěrečné prezentaci. Hodnocení prováděla porota složená ze zástupců zúčastněných škol.

Naše žákyně uspěly velmi dobře a za předvedené výkony si odvezly ze soutěže hodnotné ceny, které obdržely od pořadatele.

Tímto jím patří poděkování za vzornou reprezentaci školy. Fotogalerie.


Exkurze Moje Čajovna

 

Dne 27. 4. 2017 žáci oboru stravovací a ubytovací služby spolu s učiteli odborných předmětů navštívili malou rodinnou čajovnu ve Zlíně. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Nejen jak se čaj připravuje, odkud pochází, ale i něco málo o čajové kultuře, o spojení čaje a zdraví, čajovém průmyslu. Po celý čas jsme degustovali různé druhy čajů, přivoněli jsme k suchým lístkům a porovnávali chuť v závislosti na délce vyluhování čajových lístků. Exkurze se nám velmi líbila.

Fotogalerie.


 Výprava za kulturou a poznáním

 

V rámci  mimoškolní činnosti zaměřené na cestování a poznávání přírodních krás a kulturních památek vznikl před desíti lety na naší škole Klub cestovatelů. Sponzorské dary umožnily letos našim žákům poznat krásy hlavního města Prahy ve dnech 9. - 10. 5. 2017. 

Výprava je odměnou pro vybrané žáky za odpovědný a aktivní přístup ke studiu a motivací pro další dívky a chlapce. Více...

Fotogalerie.


Kurz Čaje

 

Kurz probíhal ve dvou dnech pod vedením Jiřího Boháče z CBA. Sešlo se 9 účastníků, kteří se chtěli dovědět zajímavosti o surovině, která oslovila a ovlivnila celý svět. V průběhu se všichni účastníci seznámili s teoretickou stránkou různých druhů čajů a následně si mohli vyzkoušet způsoby přípravy čaje při čajovém obřadu.

Na závěr kurzu pan Boháč připravil několik míchaných nápojů při využití čaje a také předvedl ukázku přípravy při soutěži.

Vrcholem kurzu se stal test, po úspěšném složení následovalo předání certifikátu z absolvovaného kurzu. Fotogalerie.


Sportovec Zlínského kraje 2016

 

Dne 20. dubna se v Kongresovém centru Zlín konala akce s názvem Sportovec Zlínského kraje 2016. V kategorii Nejúspěšnější handicapovaný sportovec byla oceněna žákyně naší školy Anna Marcaníková, atletika, Zlín.

Občerstvení pro účastníky a hosty připravovaly školy zřizované Zlínským krajem. Poděkování patří žákům a učitelům odborného výcviku za vzornou profesionální reprezentaci naší školy.

Fotogalerie.


Gastro Makro Cup 2017

 

Soutěžní pokrm Jakuba Varadi: Grilovaná kotleta na lesním medu s česnekem, vepřové ragú s cherry rajčátky s tymiánovým demi glace, dýňové purre se zázvorem, noky s pažitkou a anglickou slaninou.

V kategorii Kuchař junior, ve finálové časti, se náš žák druhého ročníku Jakub Varaďa, umístil ve stříbrném pásmu. Je to velký úspěch, že v silné konkurenci s mezinárodní účastíneztratil odvahu, překonal trému a získal tak cenné umístění. Finálový úkol byl připravit 4 porce moderního teplého pokrmu s použitím hlavní suroviny - vepřové kotlety bez kosti. Hodnotitelská komise byla složena z předních odborníků v gastronomii, které delegovala AKC ČR. Poděkování patří také UOV Bc. Polčákovi za přípravu na soutěž. Fotogalerie.


Teatender kurz

 

Čaj a čajová kultura, práce s čajem. Termín: 26. - 27. 4. 2017 Lektor: Jiří Boháč vedoucí sekce Czech Teatenders Účastnici: 9 - 12

Teoretická část: Historie pití čaje, pěstování a zpracování, ... Praktická část:  Práce s čajem, degustace, čajový obřad, ...

Ukončení kurzu:  Zkouška ... zisk certifikátu

Informace: J. Kylián (kab. 202)


Přehlídka kuchařských dovedností

 

Jarní kuchařské přehlídky žáků odborných učilišť konané ve dnech 7. a 8. 4. 2017 ve SŠ, ZŠ a MŠ Prostějov se letos zúčastnila děvčata Kateřina Gebauerová a Barbora Trochtová. Profesionálně a lidsky organizovaná přehlídka, které se zúčastnilo sedm škol, se skládala ze dvou disciplín: příprava menu na téma Drůbež (pátek), příprava teplých předkrmů (sobota).

Nejlepší soutěžní družstva byla odměněna věcnými cenami. Dívky si odvezly mnoho zážitků, kuchařskou knihu a keramického kuchtíka. Za vzornou reprezentaci školy patří dívkám poděkování s pochvalou. Fotogalerie.


Hasík

 

Dne 30.3.2017 nás v rámci preventivního programu „HASÍK CZ – VÝCHOVA DĚTÍ V OBLASTI POŽÁRNÍ OCHRANY A OCHRANY OBYVATELSTVA“ navštívili zástupci z HZS Příluk. Program byl určen pro žáky E, C oborů.

Studenti získali mnoho nezbytných informací o tom, jak se zachovat v krizových situacích.

Těšíme se opět na další spolupráci a panu Jakubovi Hambálkovi a panu Martinovi Poulíčkovi děkujeme! Video z akce.


Trenčianský pivný someliér

 

Dne 22. 3. 2017 jsme se zúčastnili Festivalu znalostí o pivě Trenčianský pivný someliér“, který pořádala Stredná škola obchodu a služieb v Trenčíně. Jedná se o soutěž studentů gastronomických oborů ve znalostech o pivě a pivovarnictví.

Naší školu reprezentovali 2 žáci v oboru kuchař-kuchařka Marie Janíková z K/Č1. připravovala „Vepřovou panenku na pivě, slovenské pirohy a restovanou zeleninu“ a Josef Vaněček ze 3.GVepřovou krkovici pečenou na černém pivě s teplým zelným salátem“. V oboru číšník také 2 žáci Jakub Hrabica z KČ3. připravoval míchaný nápoj s názvem „Bitter dream“ a Ondřej Malaník ze 4.GMP Retro“. Naši žáci se poctivě připravovali a všem se soutěžní vystoupení povedla. Jakub Hrabica v silné konkurenci získal 3. místo, blahopřejeme. Všem žákům se jejich vystoupení moc povedlo a odnáší si cenné zkušenosti ve svém oboru. Fotogalerie.


Matematický klokan 2017

 

17. 3. 2017 se uskutečnila tradiční mezinárodní soutěž Matematický klokan 2017. Tato soutěž je pořádána každým rokem a je určena pro žáky základních a středních škol, rozdělených do jednotlivých kategorií. Naši žáci soutěžili v kategorii Junior a Student.

V kategorii Junior si nejlépe vedli a na prvních třech místech se postupně umístili Lucie Klabalová(2.G 52 bodů), Jakub Julina (1.G 51 bodů) a Jakub Kaška (1.G 45 bodů). V kategorii Student si pomyslné stupně vítězů zajistili Eva Martinézová (3.G 57 bodů), Julie Řeháková (3.G 37 bodů) a třetí místo obsadil Josef Vaněček (3.G 37 bodů). Gratulujeme.


Lyžařský výcvikový zájezd 2017

 

Třetí a čtvrtý únorový týden proběhl pro zájemce z řad našich studentů Lyžařský výcvikový zájezd na Ramzové v Jeseníkách a na Kyčerce v Karlovicích. V Jeseníkách nám počasí nepřálo, ale i tak jsme si dobře zalyžovali a celý pobyt skvěle užili. Naopak v Karlovicích bylo doslova jarní počasí a sluníčko nám na lyžovačku krásně svítilo.

Videa a fotky z kurzů naleznete zde.


Školení firmy JUB

 

Dne 1. 3. 2017 se naši žáci a pedagogičtí pracovníci oboru Malířské a natěračské práce zúčastnili školícího semináře, který pořádala firma JUB a.s. pobočka Morava ve spolupráci s firmou MPL TRADING Zlín.

V průběhu školení bylo prezentování velmi hodnotných informací, novinek, materiálů a technologických postupů prací v oboru. Účastníci měli možnost shlédnout praktické ukázky a vznést dotazy k jednotlivým tématům. Spoluprací s firmou, se naše škola tímto způsobem snaží seznamovat žáky a pedagogické pracovníky s  nejnovějšími informacemi v oboru.

Účastníkům byl vystaven certifikát o proškolení JUB Akademie vzdělávacím centrem.


Tematický den

 

Dne 22. 2. 2017 se žáci pozvaných základních škol a základních škol praktických, osmých a devátých tříd zúčastnili tematického dne na naší škole. Byli seznámeni s náplní jednotlivých učebních a studijních oborů, učebnami, cvičnými kuchyněmi a dalšími prostorami pro výuku ve škole. Po praktických ukázkách pracovních činností prováděných při výuce v odborném výcviku, které předvedli žáci a vyučující UOV naší školy, si mohli sami vyzkoušet přípravu různých výrobků a ihned ochutnat, co sami vytvořili. Někteří žáci budou na naší škole studovat.

Fotogalerie.


Soutěž v anglickém jazyce

 

Nejlepší angličtináři naší školy se setkali i letos při konverzační soutěži v anglickém jazyce, která proběhla 10. 1. 2017. Znalosti si přišlo poměřit 11 žáků maturitních tříd. Po společných poslechových cvičeních žáci konverzovali na dané téma.

Výsledky na stupních vítězů byly těsné, ale přece jenom první místo obsadil Lukáš Činč ze třídy GN1., druhé místo patří Tadeáši Bubeníkovi (4.G) a třetí místo obsadil David Rais (3.G).

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem účastníkům!


Finále soutěže Svačina roku s Rio Mare 2016

 

Do soutěže se přihlásilo celkem 37 škol ze všech krajů České republiky a do pražského finále postoupilo 15 kuchařů a kuchařek. Mezi nimi se nestratila ani reprezentantka naší školy Martina Lobpreisová za což jí patří velký dík. Studenti měli za úkol vytvořit co nejoriginálnější svačinu za použití tuňáka od známé firmy na trhu.

Nejlepší tři soutěžící ocenila odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou, členy odborné poroty byli také šéfkuchař Jiří Král a provozovatel zájezdního hostince Martin Slezák. Finálovým kláním provázela herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.


Prezentace projektu Erasmus+

 

Dne 22. 12. 2016   od 9,00 hod. proběhla v tělocvičně naší školy prezentace, na níž nás žáci, kteří se zúčastnili třítýdenní pracovní stáže ve Vídni seznámili se svými zážitky, odbornými poznatky a měli jsme možnost rovněž ochutnat typické speciality rakouské kuchyně. Na závěr této prezentace předal všem účastníkům stáže ředitel školy Mgr. Ivan Kovář absolventské certifikáty.

Poté proběhl tradiční Vánoční volejbalový turnaj žáků naší školy.

Fotogalerie z celé akce zde.


Koktejlový kurz

 

6.2. - 10.2.2017 proběhne na naší škole Koktejlový kurz (dříve Barmanský kurz) pod vedením špičkových školitelů s dlouholetou praxí ze skupiny Barmani Zlín. Zkušení lektoři neustále propagují moderní trendy v míchání koktejlů a působivých prezentací. Oba jsou navíc velmi zábavní, takže se určitě nebudete nudit.

Nenechte si ujít tento kurz a přihlašte se v kabinetu č. 102.


PARAPARÁDA aneb Spolu jedem světem

 

V tomto roce se uskutečnil již 14. ročník tohoto ojedinělého sportovně-zábavního odpoledne, který se tentokrát nesl v duchu antického Řecka. Psychickou a fyzickou kondici soutěžících prověřila spousta disciplín a her, např. Labyrint, Herkulův hod, Pandořina skříňka či Dionýsovy oslavy.PARAPARÁDA proběhla v tělocvičně Střední průmyslové školy ve Zlíně.

Jak se za minulé roky stalo zvykem, vyslala naše škola na tuto akci své zástupce. Naši školu reprezentovali žáci z C oboru Martina Homolková, Václav Šťasta, Šárka Koníčková a Adam Videcký. Naše družstvo ve spojení s Policií ČR získalo 1. místo. Moc gratulujeme! Fotogalerie. Více se o této akci dozvíte zde a také zde.


Pracovní stáž Vídeň - pozvánka na prezentaci

 

V listopadu naši studenti vycestovali v rámci projektu Erasmus+ na pracovní stáž do Vídně. Díky finanční podpoře Evropské komise mohlo vycestovat 15 žáků naší školy pod dohledem dvou pedagogů na tři týdny do hlavního města Rakouska. Zde žáci pracovali v zařízeních sítě hotelů Accor Hotels.

Děkujeme všem účastníkům stáže za vzornou reprezentaci školy. Fotogalerie.

Dne 22. 12. 2016   od 9,00 hod. proběhne v tělocvičně naší školy prezentace, na níž nás všechny tito žáci seznámí se svými zážitky, odbornými poznatky a budeme možnost mít rovněž ochutnat typické speciality rakouské kuchyně. Přijďte, jste srdečně zváni.


Vánoční koncert Alice Konečné

 

Dne 30. 11. 2016 jsme se díky štědrému sponzorskému daru mohli zúčastnit vánočního koncertu Alice Konečné. Jako hosté vystupovali: Top Band a 15ti členný smyčcový orchestr pod vedením Jana Smolíka, Kateřina Brožová, Bohuš Matuš a Miro Procházka.

Téměř do posledního místa zaplněný velký sál Kongresového centra Zlín vytvořil opět zcela jedinečnou, po všech stránkách vydařenou slavnostní atmosféru Vánočního koncertu.


Advent v Brně

 

Již tradičně jsme se v rámci Klubu cestovatelů, spolu s rodiči našich žáků, vypravili do vánočně vyzdobeného města. Tentokrát padla volba na Brno, protože jsme chtěli zhlédnout nejhezčí vánoční strom v ČR.

Dýchla na nás neopakovatelná předvánoční atmosféra na centrálním náměstí Svobody spojená s vánočními trhy v srdci Brna. Nechyběl vyřezávaný betlém a zvířata z brněnské ZOO.


Den otevřených dveří

 

Ve dnech 25.11.2016 a 26.11.2016 proběhly na naší škole dny otevřených dveří a současně projektové dny, kde byla zájemcům představena naše škola a mohli si také vyzkoušet míchání nealkoholických koktejlů, zdobení perníčků, skládání ubrousků a ozdobné vyřezávání ovoce. K vyzkoušení byl také test poznávání koření.

Za přípravu a organizaci projektového dne patří dík učitelům odborného výcviku a zúčastněným studentům naší školy.

Fotogalerie.


Motivační seminář Barmanů Zlín

 

2. listopadu proběhl na naší škole Motivační seminář Barmanů Zlín.

„Dnešní motivační kurz byl absolutně suprový, náramně jsem se bavila u vašeho vyprávění. Jste neskutečně chytří a máte to srovnané v hlavě. Jsem moc ráda, že jsem Vás mohla dnes vidět a těším se na další kurzy. Moc děkuju za dávku inspirace a za zpříjemnění dne".

Lucie Krčová 1.G.

Fotogalerie.


Týden k volbě povolání

 

V pondělí a ve středu 31.10. a 2.11.2016 proběhla na úřadu práce ve Zlíně akce s názvem Týden k volbě povolání, které se zúčastnila samozřejmě i naše škola.

Účelem této prezentace škol bylo poskytnutí aktuálních, inspirativních a důležitých informací rodičům a dalším osobám, které mají vliv na rozhodování mladých lidí o budoucím oboru studia či profesi.

Fotogalerie.

 


 

Sběr vršků pokračuje

 

Sběrem plastových výček z PET lahví pomáháme k získávání finančních prostředků na nákladnou zahraniční léčbu Irence Machů. Prozatím bylo nasbíráno 472 kilogramů víček za což všem zaměstnancům, žákům naší školy a všem ostatním, kteří se na této akci podíleli moc děkujeme.

Ve sběru budeme samozřejmě i nadále pokračovat. Tak neváhejte a sbírejte! Díky.

 


Flora Olomouc

 

Dne 20. 10. 2016 jsme se zavítali do Olomouce. Bohužel počasí nám nepřálo. Nicméně náladu jsme si nenechali zkazit a náležitě jsme si užili motto 21. celostátní výstavy ovoce, zeleniny Flora Olomouc 2016 Plné sklepy a spíže.  Vedle špičkového ovoce a zeleniny nás čekal bohatý program se spoustou lákadel, doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima. I přes nepřízeň počasí se exkurze vydařila. Fotogalerie.


 Projektové dny - Malířské a natěračské práce a Zednické práce

 

Ve dnech 19. a 20. 10. 2016 proběhly na cvičných dílnách Střední školy gastronomie a obchodu Zlín Projektové dny. Byly určeny pro žáky:  ZŠ Zlín Mostní a ZŠ praktické Vizovice.

Žáci naší školy, ve spolupráci s učiteli odborného výcviku uvedených oborů předvedli část činností z praktické výuky stavebních oborů. Žáci ZŠ si mohli jednotlivé pracovní úkony prakticky vyzkoušet. Střední škola se tímto snaží přiblížit jednotlivé učební obory žákům základních škol tak, aby předem získali informace o oborech, které si třeba zvolí pro své další studium. Fotogalerie.


 Motivační seminář

 

Jedinečná akce s názvem Motivační seminář se uskuteční 2. 11. 2016 na naší škole. Zkušení lektoři ze skupiny Barmani Zlín se s Vámi podělí o své zkušenosti a přispějí dobrými radami k Vašemu dalšímu rozvoji.

Tak neváhejte a přihlaste se v kabinetu č. 102.


Máš na to?!

 

Dne 4.10.2016 se na Střední průmyslové škole ve Zlíně konala soutěž pod záštitou Policie České republiky s názvem Máš na to?

Cílem bylo zkistit, zda fyzická kondice současných studentů vyhovuje potřebám pro práci u policie. Zúčastnilo se i družstvo naší školy a nevedli si vůbec špatně. Soutěžilo se v několika individuálních, hlavně fyzických disciplínách a pak také v disciplínách rozvíjejících kolektivní spolupráci.

Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy.

Fotogalerie.


Zahraniční stáž ve Vídni

 

Naše škola získala v rámci projektu Erasmus+ grant na realizaci pracovní stáže v zahraničí. Díky finanční podpoře Evropské komise vycestuje 15 žáků naší školy pod dohledem dvou pedagogů v listopadu 2016 na tři týdny do hlavního města Rakouska, Vídně. Zde budou žáci pracovat v zařízeních sítě hotelů Accor Hotels, kde budou moci načerpat nové zkušenosti a samozřejmě porovnat tamější a tuzemskou gastronomii.

Kromě toho budou mít příležitost seznámit se s kulturou a životem našich zahraničních sousedů.

Přejeme všem účastníkům stáže, aby se jim jejich pracovní pobyt vydařil a obešel se bez komplikací!

 


Lyžařský výcvikový zájezd 

 

Tento školní rok bude v měsíci únoru pořádán pro žáky naší školy lyžařský výcvikový zájezd, zaměřený na výuku lyžování a snowboardingu. Zájezd je vhodný i pro úplné začátečníky.

Bližší informace podají zájemcům učitelé tělesné výchovy. Tak neváhejte a přihlašte se!

Fotogalerie z loňského roku a také tady. Fotogalerie z minulých ročníků.


Exkurze ve firmě JUB

 

Dne 22. září 2016 se žáci oboru Zednické práce spolu s UOV zúčastnili Dnů otevřených dveří firmy JUB. V prostorách firmy MPL stavebniny si mohli prohlédnout novinky od firmy JUB (zateplovací systémy – nové materiály, technické poradenství, nové barvy a omítky). Velmi zajímavá a hodnotná byla pro žáky a UOV přednáška a zvláště praktická ukázka zástupce firmy pana Buchty, který poutavým a odborným způsobem přítomné seznámil s nanášením omítkovin  fasád. Žáci si vyzkoušeli pod odborným dohledem technologický postup vlastního nanášení a finální úpravu. Pan Buchta jim při ukázce vysvětlil  jakých chyb se mají při technologickém postupu vyvarovat.

Fotogalerie.

 


Zahájení školního roku 2016/2017 v odborném výcviku

 

Informace o zahájení nového školního roku 2016/2017 v odborném výcviku jsou uvedeny v přiložených souborech.

Zahájení školního roku v odborném výcviku.

Pracovní oblečení pro praxi.

 


Maturity a Závěrečné zkoušky 2016

 

Konec školního roku se jako na všech strředních školách nese v duchu Maturit a Závěrečných zkoušek. Ani na naší škole tomu není jinak. Blahopřejeme úspěšným maturantům a také žákům z učebních oborů, kteří zvládli Závěrečnou zkoušku.

Fotogalerie z Maturit.

Fotogalerie ze Závěrečných zkoušek.

 


Sportovně turistický kurz 2016

 

Druhý červnový týden proběhl pro zájemce z řad našich studentů Sportovně turistický kurz v Trojanovicích pod Pustevnami. Počasí nám přálo a tak jsme mohli využít všechny atrakce a aktivity, které se v tomto místě nabízí. Kromě turistiky se hodně vyvedla návštěva lanového centra Tarzanie, kde jsme se opravdu vyřádili.

Fotky z kurzu naleznete zde.


 Tematický pobyt Itálie

 

Ve dnech 14. - 21. května 2016 se skupina našich studentů zúčastnila tematického pobytu s pracovní stáží v Itálii. Navštěvovali gastronomické kurzy, kde se aktivně zapojovali do přípravy pokrmů a získali tak cenné zkušenosti z italské kuchyně. Absolvovali také několik exkurzí s gastronomickou tématikou.

Fotogalerie z pobytu.

 


Flairový kurz

 

9. - 11. května proběhl na naší škole Flairový kurz pod vedením zkušeného lektora ze skupiny Barmani Zlín.

Fotogalerie z tohoto kurze zde.

 


Přehlídka kuchařského umu

 

Dne 18. května 2016 naši žáci oboru Stravovací a ubytovací služby Filip Kopřiva a Roman Pavelka úspěšně reprezentovali naši školu v Mikulově. Připravovali menu pro 8 osob o třech chodech, na téma „Bezmasé pokrmy“. Své výsledky představili na závěrečné prezentaci. Hodnocení prováděla porota složená ze zástupců zúčastněných škol. Naši žáci uspěli velmi dobře a za předvedené výkony obdrželi hodnotné ceny od pořadatele soutěže.Tímto jím patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie ze soutěže.

 

 


Olympiáda dovedností a znalostí žáků

 

26. dubna 2016 proběhl na našem smluvním pracovišti SPV MERKUR Malenovice další ročník soutěže žáků oboru Prodavačské práce "Šikovný prodavač". Soutěže se zúčastnilo 5 žáků, kteří soutěžili v šesti disciplínách ze svého oboru. Žáci připravené úkoly ve stanoveném čase zvládli velmi dobře, prokázali své odborné znalosti a pracovní zručnost. Vítězem olympiády se stala žákyně Nikola Pouchlá s vynikajícími výsledky. I ostatní žáci prokázali dobré výsledky. Všichni žáci byli za svoji snahu odměněni drobnými dárky, které jim budou připomínat jejich úspěchy. Letošní ročník této tradiční soutěže se vydařil a již se těšíme na ten další. Fotogalerie


Praktická maturitní zkouška

 

Ve dnech 19. 4. - 21. 4. 2016 konali žáci tříd 4.G a GN2. praktickou maturitní zkoušku. Studenti čtyřletého oboru připravovali slavnostní tabuli pro čtyři osoby, tříchodové menu a předváděli odbornou dovednost číšníka před komisí. Žáci dvouleté nástavby pak konali praktickou zkoušku v počítačové učebně na téma Zajištění slavnostní hostiny. Ukázky ve fotogalerii.

 


Přehlídka kuchařských dovedností

 

Stejně jako každý rok i letos ve dnech  8. 4.  -  9. 4. 2016   pořádala  SŠ, ZŠ a MŠ Prostějov Přehlídku kuchařských dovedností žáků oboru Stravovací a ubytovací služby. 22. ročníku se zúčastnily týmy z Olomouce, Lázní Lipová, Křenovic, domácího  Prostějova, Mohelnice a Zlína. Naše barvy hájila děvčata Jana Šrámková a Barbora Trochtová, žákyně druhého ročníku.

Při závěrečném hodnocení jsme mohli opět všem zatleskat, protože předvedli skvělé výkony. Porota ohodnotila žáky ústně i věcnou odměnou. Více o akci zde. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Fotogalerie.


Gastro Kroměříž Tescoma cup 2016

 

Ve dnech 17. a 18. března 2016 se konal v Kroměříži 5. ročník soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí. Naši školu úspěšně reprezentoval Jakub Varaďa ze třídy K/Č1., který se umístil ve stříbrném pásmu.

Jakub připravil vepřovou panenku v bránici, smetanové ragů na rozmarýnu, konfitovanou červenou cibulku, pečenou bramborovou spirálu s česnekem a anglickou slaninou. Na soutěž ho připravoval učitel odborného výcviku Libor Polčák. Fotogalerie ze soutěže zde


Veletrh Therm 2016

 

Dne 18. 3. 2016 naši žáci a učitelé odborného výcviku stavebních oborů navštívili Veletrh stavebnictví ve Zlíně. Získali zde nové poznatky v oblasti stavebnictví. Zejména v těchto oblastech:
- Stavební hmoty a výrobky, stavební stroje a nářadí.
- Izolační materiály a stavební chemie.
- Sanitární technika, keramika, dlažby, obklady.
- Stavební řemesla, technické vybavení dílen.
- Stavební prvky a konstrukce. Získané informace a prezenční materiály budou využity při výuce žáků. Fotogalerie.

 


Matematický klokan 2016

 

18. 3. 2016 se uskutečnila tradiční mezinárodní soutěž Matematický klokan 2016. Tato soutěž je pořádána každým rokem a je určena pro žáky základních a středních škol, rozdělených do jednotlivých kategorií. Naši žáci soutěžili v kategorii Junior a Student.

V kategorii Junior si nejlépe vedli a na prvních třech místech se postupně umístili Matěj Pilka (K/Č2. 53 bodů), Marie Kubáčková (2.G 53 bodů) a Jan Kolář (K/Č2. 46 bodů). V kategorii Student si pomyslné stupně vítězů zajistili Michael Pochylý (GN2. 41 bodů), Iveta Kadlečíková (GN2. 39 bodů) a třetí místo obsadil Jiří Pinček (3.G 38 bodů). Gratulujeme. Fotogalerie s výsledky.


Pivní sommeliér

 

Dne 17. 3. 2016 se tři naši žáci zúčastnili soutěže Pivní sommeliér v Trenčíně. Soutěžili zde žáci gastronomických oborů ve vědomostech o pivě a pivovarnictví s praktickou ukázkou přípravy míchaného nápoje, čepovaní a servisu piva, přípravy pokrmu na bázi piva a snoubení s pivem.

Naši školu velmi úspěšně reprezentovali  Ondřej Malaník, Michal Vyorálek a Josef Vaněček, kdy v kategorii číšník získal Ondřej Malaník 2. místo a  v kategorii kuchař získal Josef Vaněček 3. místo.

Výhercům i zúčastněným srdečně blahopřejeme. Fotogalerie.


Carvingový kurz

 

V termínu od 16. 3. do 17. 3. 2016 se v naší škole uskutečnil Carvingový kurz ozdobného vyřezávání ovoce a zeleniny pod vedením profesionálnáho lektora držitele pěti zlatých medailí ze světových kuchařských výstav Luďka Procházky.

Po absolvování tohoto kurzu se někteří studenti zúčastní soutěže ve vyřezávání ovoce.

Fotogalerie zde.


 

Barmanský kurz

 

Třetí únorový týden proběhl na naší škole Barmanský kurz pod vedením lektorů Adama Navrátila a Kuby Orla ze skupiny Barmani Zlín.

Tento každoroční kurz se těší velké oblibě studentů hlavně díky oběma lektorům, kteří svým umem a schopnostmi dokáží vytvořit skvělou atmosféru. Po tomto kurzu se žáci úspěšně zúčastňují studentských barmanských soutěží.

Fotogalerie z tohoto kurzu.